رسول اکرم (ص‌): کمال عقل پس از ایمان به خدا، مدارا کردن با مردم است به شرط آن که
یکشنبه 1403/04/24 Sunday - 2024 14 July الأحد ، 8 محرّم ، 1446
ساعت
مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی خبر داد:

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی گفت: تسهیلات پرداخت شده به خانواده‌های تحت پوشش با مبلغ ۵۱۹ میلیارد تومان در سال گذشته موجب شد ۴ هزار و ۲۲۷ فرصت شغلی جدید ایجاد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «دیار آفتاب»؛ سیدمهدی عبادی در جمع خبرنگاران گفت: نهاد مقدس کمیته امداد بر اساس نگاه بلند امام راحل به عنوان دومین دستگاه انقلابی ۲۲ روز پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی با هدف رسیدگی به نیازمندان و محرومین آغاز بکار کرد.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی افزود: در دولت سیزدهم با افزایش اعتبارات امداد، جهش ویژه‌ای در بحث توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت انجام شد.

 

عبادی تصریح کرد: تسهیلات پرداخت شده به خانواده‌های تحت پوشش با مبلغ ۵۱۹ میلیارد تومان در سال گذشته موجب شد ۴هزتر و ۲۲۷ فرصت شغلی جدید ایجاد شد.

 

وی با بیان اینکه توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت یکی از اهداف کمیته امداد محسوب می‌شود اظهار داشت: با مشارکت مجموعه‌های فنی و حرفه‌ای، جهاد دانشگاهی، پارک علم و فن آوری و دستگاه‌های متولی هزار و ۴۹۷ مورد دوره آموزشی برای ایجاد اشتغال مددجویان در راستای ایجاد اشتغال پایدار برگزار شده است.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی یادآور شد: با برگزاری کارگاه‌های مختلف کاریابی برای ۶۱۹ نفر از مددجویان کاریابی صورت است.

 

وی با توجه به استعدادها و ظرفیت‌های شغلی موجود در بین خانواده‌های تحت پوشش ادامه داد: در این راستا ۱۸ هزار و ۹۵۷ استعداد در خانواده‌های تحت پوشش شناسایی شده و در حال برنامه‌ریزی برای این افراد هستیم این در حالیست که ۹ هزار مورد آموزش مهارت زندگی به مددجویان ارائه شده است.

 

عبادی افزود: در سال گذشته ۳ هزار و ۳۹۷ نفر از فرزندان مددجویان از اردوهای تفریحی و زیارتی این نهاد استفاده کرده اند و همچنین ۱۰ هزار و ۷۹ کمک هزینه تحصیلی برای دانش‌آموزان و ۸۲۱ مورد شهریه دانشجویی پرداخت شده است.

 

وی گفت: حوزه مشارکت‌های مردمی طی ۳ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۳۰ درصدی مواجه می‌باشد.

 

عبادی با اشاره به برپایی ۳۳۳ پایگاه شامل ۳۱۷ مرکز نیکوکاری و ۱۶ مرکز و دفتر امداد جمع آوری نذورات در عید قربان افزود: سال گذشته ۲۰۰ میلیارد ریال نذورات جمع آوری شده است این در حالیست که پیش‌بینی می‌شود امسال این رقم به ۲۵۰ میلیارد ریال برسد، همچنین به‌منظور ذبح دام نیز هماهنگی‌های لازم با فروشندگان دام زنده‌ها صورت گرفته است.

 

وی با اشاره به ظرفیت بالای ستان در زمینه فعالیت خیرین تاکید کرد: پویش «نذر قربانی» نیز به منظور جمع‌آوری نذورات مردمی راه‌اندازی شده و مردم خیراندیش استان می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری «ستاره ۸۸۷۷ ستاره ۰۸۶ مربع» و همچنین از طریق شماره کارت:

۰۶۱۴ – ۰۰۰۰ – ۹۹۷۹ – ۶۰۳۷ نزد صندوق امداد ولایت، جهت پرداخت نذورات اقدام کنند.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ره استان مرکزی با اشاره به اینکه پویش «به عشق علی» به جهت حمایت از ایتام و فرزندان محسنین در عید غدیر ایجاد خواهد شد افزود: در شب عید غدیر نیز توزیع ۳۵ هزار پرس غذای گرم برنامه‌ریزی شده و ۲ هزار و ۵۰۰ سبد معیشتی با کمک مراکز نیکوکاری توزیع خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه حوزه مسکن و درمان در سبد خانوار سهم بیشتری را به خود اختصاص داده‌اند یادآور شد: در سال گذشته در خصوص کمک به ساخت واحداث ۴۹۲ واحد مسکونی، ۵۴۲ مورد تعمیرات منزل مددجویی و ایجاد و تعمیر فضاهای جانبی ۲۶۱ واحد مسکونی تسهیلاتی به خانواده‌های تحت حمایت پرداخت شده است.

 

عبادی با بیان اینکه ۶۵ نفر از وکلای خیر با نهاد مردمی کمیته امداد استان مرکزی همکاری دارند گفت: در سال گذشته از سوی وکلای خیر و نیکوکار در راستای مختومه کردن پرونده‌های معاضدتی خانواده‌های تحت پوشش امداد اقدامات قابل تقدیر و شایسته‌ای انجام شد.

اخبار مرتبط
نظرات
آخرین اخبار