رسول اکرم (ص‌): کمال عقل پس از ایمان به خدا، مدارا کردن با مردم است به شرط آن که
سه‌شنبه 1402/12/15 Tuesday - 2024 05 March الثلاثاء ، 24 شعبان ، 1445
ساعت
1402-09-07 09:34 شماره خبر : 1760 https://diyareaftab.ir/short/4QM14 0
وزیر بهداشت فلسطین:

وزیر بهداشت فلسطین گفت: به خاطر تخریب منازل غزه در جریان حملات رژیم صهیونیستی، 56 هزار خانواده بدون سر پناه هستند.

به گزارش «دیار آفتاب»؛ «می الکیله» وزیر بهداشت فلسطین خواستار توقف فوری و کامل تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه شد و گفت که باید کمک‌های انسانی و کادر پزشکی وارد غزه شود.

کاظم ابوخلف سخنگوی آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل متحد برای پناهندگان «آنروا» امروز دوشنبه خبر داد که مسئولان اسرائیلی تا کنون اجازه نداده‌اند سوخت وارد شمال نوار غزه شود.

ابوخلف با اشاره به اینکه دوره آتش‌بس برای گردآوری اطلاعات و تعیین میزان نیازمندی‌های نوار غزه به ویژه شمال آن کافی نیست، گفت: تا کنون نتوانسته‌ایم درباره شمال اطلاعاتی جمع کنیم. البته اولویت، ارائه کمک‌های انسانی از جمله آب، غذا و دارو به شهروندانی است که از هفت اکتبر از آن محروم بوده‌اند.

الکیله هم ضمن درخواست برای ورود آمبولانس و سوخت به نوار غزه تا از شدت وخامت وضعیت بیمارستان‌های آن کاسته شود، گفت: به خاطر اتمام سوخت و تجهیزات پزشکی، ۲۵ بیمارستان در نوار غزه، از مدار فعالیت خارج شد.

شبکه خبری العربی به نقل از این وزیر فلسطینی گزارش داد، به خاطر تخریب منازل در جریان حملات رژیم صهیونیستی، ۵۶ هزار خانواده بدون سر پناه هستند.

دفتر امور هماهنگی‌های بشردوستانه سازمان ملل، شامگاه شنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که در روز دوم آتش بس حماس و اسرائیل ۱۱ آمبولانس، سه اتوبوس و یک اتوبوس با تخت‌خواب مسطح به غزه رفتند تا سایر مجروحان باقیمانده در بیمارستان الشفاء را تخلیه کنند.

بنا به اعلام سازمان ملل از روز اول آتش بس ۲۰۰ کامیون به گذرگاه مرزری نیتزانا در مصر رفته و ۱۸۷ کامیون تا ساعت هفت بعدازظهر به وقت محلی وارد غزه شده‌اند. سازمان ملل همچنین گفته که تا کنون ۱۲۹ هزار لیتر سوخت نیز به نوار غزه ارسال شده است.

هلال احمر فلسطین پیش از این طی بیانیه‌ای اعلام کرد که این سازمان ۱۸۷ کامیون را تحویل گرفته و به سمت شهر غزه روانه کرده است.

هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در مجموع از روز ۲۱ اکتبر تا کنون ۱۹۴۶ کامیون حامل کمک‌های بشردوستانه شامل مواد غذایی، غیرغذایی، آب و اقلام پزشکی را از طریق گذرگاه رفح در جنوب غزه دریافت و توزیع کرده است.

شبکه اطلاع رسانی راه دانا

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
نظرات
آخرین اخبار