رسول اکرم (ص‌): کمال عقل پس از ایمان به خدا، مدارا کردن با مردم است به شرط آن که
یکشنبه 1403/03/27 Sunday - 2024 16 June الأحد ، 10 ذو الحجة ، 1445
ساعت
1403-03-21 09:25 شماره خبر : 5877 https://diyareaftab.ir/short/VM29v 0
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی مطرح کرد:

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی گفت: سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی با تلاش شبانه‌روزی در سال ۱۴۰۳ با اهلیت‌سنجی متقاضیان ایجاد اشتغال و کارآفرینی، موفق به معرفی بیش از ۹۰ درصد منابع تخصیصی خود به بانک‌ها شد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی «دیار آفتاب»؛ سعید فرامرزی، امروز در جمع خبرنگاران گفت: با وجود اینکه سهم تسهیلات تکلیفی این سازمان در سال ۱۴۰۳، 70 درصد کاهش یافت، با تلاش شبانه‌روزی همکارانم در بازه زمانی کمتر از سه ماه (زمستان ۱۴۰۲) از محل اجرای طرح‌های اشتغال متقاضیان بازدید و ضمن اهلیت‌سنجی درخواست‌های ارائه شده، بیش از ۹۰ درصد منابع در اختیار جذب و پرونده افراد پس از تکمیل مدارک از طریق سامانه Tek به بانک‌های عامل ارجاع شد.

وی افزود: از مجموع پرونده‌های ارجاعی توسط بسیج سازندگی به بانک‌های عامل تا امروز بیش از ۷۰ درصد این پرونده‌ها به ارزش ۸۶۰ میلیارد ریال با موفقیت بسته شده و منجر به واریز تسهیلات به حساب افراد شده است تا نسبت به شروع فعالیت‌های اشتغال‌زایی و کارآفرینی خود اقدام کنند و با توجه به تعیین پایان خردادماه توسط بانک مرکزی جهت ادامه واریز تسهیلات به حساب متقاضیانی که توسط سازمان‌ها و نهادها به بانک ارجاع شده امیدواریم با اهتمام جدی شبکه بانکی کشور، نسبت به واریز مابقی پرونده‌ها نیز اقدام شود.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی با اشاره به عملکرد این سازمان در ثبت اشتغال در سامانه رصد، خاطرنشان کرد: عملکرد این سازمان در ثبت اشتغال در سامانه رصد در سال ۱۴۰۲ به میزان ۴۱۰ تعهد انجام شده بوده و با ثبت هزار و 25  نفر در این سامانه، بسیج سازندگی استان مرکزی رتبه اول دستگاه‌های اجرایی استان را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

فرامرزی همچنین از کسب رتبه اول کشور در صحت عملکرد این سازمان در سامانه رصد خبر داد و گفت: بر اساس گزارش اداره کار، در این زمینه نیز با عملکرد ۱۰۰ درصدی، رتبه اول کشور را در بین دستگاه‌های ذیربط کسب کرده‌ایم.

وی در خصوص منابع جذب شده برای اشتغال‌زایی در سال ۱۴۰۳، اظهار داشت: در سال ۱۴۰۳، مبلغ ۲۵۵ میلیارد تومان اعتبار از محل جز ۳ و ۴ تبصره ۲ قانون بودجه کشور منابع جذب شده است که این سازمان متعهد شده با این منابع نسبت به ایجاد اشتغال برای هزار و 100 نفر در سطح استان اقدام و در زمینه اشتغال و کارآفرینی نقش‌آفرینی کند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از تلاش‌های همکاران خود در قرارگاه اقتصاد مقاومتی سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی، از دستگاه‌های مسئول و شبکه بانکی کشور خواست تا با همکاری و همدلی هرچه بیشتر، در زمینه‌سازی ایجاد اشتغال مردم پایه و کمک به کارآفرینی در سطح استان مرکزی یاری‌گر این سازمان باشند.

انتهای خبر/

اخبار مرتبط
نظرات
آخرین اخبار