رسول اکرم (ص‌): کمال عقل پس از ایمان به خدا، مدارا کردن با مردم است به شرط آن که
جمعه 1403/03/25 Friday - 2024 14 June الجمعة ، 8 ذو الحجة ، 1445
ساعت
1403-01-15 00:05 شماره خبر : 4342 https://diyareaftab.ir/short/4PbDp 0
وصیت‌نامه شهید «علی‌حیدر جیریایی شراهی»؛

در بخشی از وصیت‌نامه شهید «علی‌حیدر جیریایی شراهی» آمده است: خواهران، همگی را به حفظ حجاب سفارش می‌کنم و بدانید که سیاهی حجاب شما، کوبنده‌تر از سرخی خون ماست.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «دیار آفتاب»؛ شهید والامقام علی‌حیدر جیریایی شراهی در اولین روز فروردین ۱۳۳۵ در روستای جیریا از توابع شهرستان اراک در خانواده‌ای کشاورز به دنیا آمد، قبل از خدمت سربازی ازدواج کرد و صاحب پنج فرزند شد، از کسانی بود که در عملیات بدر شرکت کرد. او قبل از شهادتش همه خویشان و اقوام را به پیروی از اسلام و دفاع از انقلاب دعوت کرد و به آنها سفارش کرد که همیشه به یاد خدا باشند و در راه او قدم بردارند و هرگز اجازه ندهند که دشمنان بین آنها تفرقه افکنند و آنها را از روحانیت جدا کنند و اگر چنین کردند روز جشن ابر قدرت‌هاست، سرانجام او در تاریخ ۱۳۶۳/۱۲/۰۵، در شرق رود دجله آسمانی شد و به دشمن اجازه نداد قطعه‌ای از خاک مقدس سرزمینش را اشغال کند.  

بخشی از وصیت‌نامه شهید: خواهران، همگی را به حفظ حجاب سفارش می‌کنم و بدانید که سیاهی حجاب شما، کوبنده‌تر از سرخی خون ماست و خود را مسلح به سلاح تقوی کنید که هیچ نیرویی را یارای مقابله با آن نیست.

همگی را به حفظ حجاب سفارش می‌کنم

انتهای خبر/

اخبار مرتبط
نظرات
آخرین اخبار