رسول اکرم (ص‌): کمال عقل پس از ایمان به خدا، مدارا کردن با مردم است به شرط آن که
یکشنبه 1403/03/27 Sunday - 2024 16 June الأحد ، 10 ذو الحجة ، 1445
ساعت
1402-06-14 20:00 شماره خبر : 54 https://diyareaftab.ir/short/e8AxV 0
مدیر کل حفظ آثار استان مرکزی خبر داد:

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی از تجلیل از ۲۰ هزار «پیشکسوت زن» در هفته دفاع‌مقدس با شعار «جهاد و مقاومت؛ از دیروز تا امروز» در استان مرکزی خبر داد.

به گزارش «دیار آفتاب»؛ غلامرضا کریمی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی در نشست هماهنگی برنامه‌های هفته دفاع مقدس استان اظهار داشت: دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ ملت ایران است و تنها به مقطع خاصی محدود نیست؛ چراکه ملت ایران در طول چهار دهه گذشته با دفاع‌های مقدس در عرصه‌های مختلف و نقش آفرینی موثر همواره خوش درخشیدند و جهادهای مختلف و حماسه‌های درخشانی از خود برجای گذاشتند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی با تشریح مهمترین برنامه‌های هفته دفاع مقدس گفت: تجلیل از پیشکسوتان زن در ۲۹ شهریور به‌صورت همزمان در سراسر کشور با شعار «جهاد و مقاومت؛ از دیروز تا امروز» یکی از مهمترین برنامه‌های هفته دفاع مقدس در سالجاری است.

 کریمی افزود: به جهت نقش مهم بانوان در دفاع مقدس و ضرورت تبیین این نقش برجسته، تکریم و تجلیل از ۲۰ هزار نفر از همسران رزمندگان و ایثارگران استان برنامه‌ریزی شده است که تا پایان سال انجام خواهد شد و در هفته دفاع مقدس به صورت نمادین ۵۰۰ نفر تجلیل می‌شوند و تا پایان سال این تعداد به ۲۰ هزار نفر خواهد رسید.

وی بیان کرد: گلباران قبور مطهر شهدا در روز پنجشنبه ۳۰ شهریورماه و رژه نیروهای مسلح با رویکرد جدید و حضور پر رنگ خواهران بسیجی با محوریت سپاه روح الله از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در سالجاری است.

 کریمی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی در دفاع مقدس، اجرای برنامه‌های فرهنگی، تئاتر خیابانی، همایش تجلیل از سربازان، رونمایی از کتاب، شب شعر و شب خاطره با رویکرد جهاد تبیین و رفع شبهات به منظور جلوگیری از تحریف دوران پرافتخار دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس است و سعی داریم برنامه‌های ویژه برای دانش آموزان برگزار کنیم.

وی اضافه کرد: افتتاح پروژه‌ها و یادمان‌های شهدا در نقاط مختلف استان از دیگر برنامه‌های مهم در هفته دفاع مقدس است و رویکرد کلیه برنامه‌ها محتوایی و تحقق جهاد تبیین است و همانگونه که دفاع مقدس با مشارکت مردم به پیروزی‌های بزرگ دست پیدا کردیم امروز با مشارکت و نقش آفرینی مردم باید این هفته را گرامی بداریم.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی بیان کرد: در مجموع با همراهی مردم و پشتیبانی دستگاه‌های مختلف استانی بیش از دو هزار برنامه در هفته دفاع مقدس در استان مرکزی هدف‌گذاری شده است که احتمال افزایش آنها وجود دارد.

وی تأکید کرد: باتوجه به شبهه‌افکنی‌ها و تبلیغات سوء و مسموم دشمنان که اخیراٌ با توسل به فضای مجازی و جنگ شناختی ذهن و افکار جوانان و نوجوانان ما را نشانه گرفته‌اند و به‌دنبال سیاه‌نمایی و ایجاد ناامیدی در جامعه هستند هفته دفاع مقدس فرصتی مناسب برای خنثی کردن توطئه‌های دشمنان است که باید از این فرصت به بهترین نحو استفاده کرد.

سرهنگ کریمی خاطر نشان کرد: همه باید در راستای برگزاری باشکوه هفته دفاع مقدس جهت تبلور حماسه‌آفرینی رزمندگان عزیز که از خانواده‌های همین نسل جوان و نوجوان امروز بوده‌اند پای کار بیایند و شکوهمندترین جشن ملی را در سطح استان مرکزی خصوصا در سطح شهرستان‌ها برگزار کنیم

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
نظرات
آخرین اخبار