رسول اکرم (ص‌): کمال عقل پس از ایمان به خدا، مدارا کردن با مردم است به شرط آن که
سه‌شنبه 1402/12/15 Tuesday - 2024 05 March الثلاثاء ، 24 شعبان ، 1445
ساعت
1402-11-10 09:53 شماره خبر : 3030 https://diyareaftab.ir/short/NKQya 0
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی:

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی گفت: پنج مجوز سرمایه‌گذاری جدیدی توسط هیات سرمایه‌گذاری خارجی جمهوری اسلامی ایران امسال در این استان صادر شد.

به گزارش گروه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی «دیار آفتاب»؛ سعید ملااسماعیلی امروز در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به ظرفیت‌های استان، از ابتدای سال جاری تاکنون مجوز پنج سرمایه‌گذاری خارجی جدید به ارزش ۵۳ میلیون و ۱۷۳ هزار دلار توسط هیات سرمایه‌گذاری خارجی جمهوری اسلامی ایران در استان صادر شده‌است.

وی ادامه داد: مجوزهای صادر شده در استان مرکزی از نظر ارزشی امسال نسبت به سال گذشته ۵۳ برابر افزایش داشته‌ است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی خاطرنشان کرد: به رغم تحریم‌های ظالمانه آمریکا یک سرمایه‌گذار مقیم کشورهای حوزه دریای کارائیب (آمریکای میانه) به ارزش یک میلیون دلار در این استان جذب شده که این مهم نشان از ظرفیت‌های بالای جمهوری اسلامی ایران برای جلب و جذب سرمایه‌گذاران بین المللی است.

ملااسماعیلی اظهار کرد: همچنین یک مجوز سرمایه‌گذاری خارجی به ارزش ۲۸ میلیون یورو در حوزه تجهیزات پزشکی نیز از کشور سوئیس در استان اخذ شد که با شیوع ویروس کرونا سرمایه‌گذاری در این بخش افزایش یافته است.

وی افزود: در راستای تسهیل و تسریع امور سرمایه گذاری خارجی سامانه SDI استان مرکزی با شناسایی بیش از ۱۵۰ لایه اطلاعات مکانی راه‌اندازی شده و مقرر شده است با استفاده از این ظرفیت استان‌ها اطلس جامع سرمایه‌گذاری کشور در ایام دهه مبارک فجر رونمایی شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی اضافه کرد: همچنین در راستای معرفی جایگاه اقتصادی این استان به متقاضیان سرمایه گذاری، تعداد ۲۵ عنوان فرصت سرمایه‌گذاری جدید با اطلاعات کامل و مطالعات امکان سنجی انجام شده با همکاری دستگاه‌های اجرایی ذیربط استان آماده شده است.

 

انتهای خبر/

اخبار مرتبط
نظرات
آخرین اخبار