حالت تاریک
Image
  • شنبه, 1402/07/08 شمسی | 2023/09/30 میلادی
فرماندار شهرستان آشتیان:

107هکتار زمین در راستای طرح جوانی جمعیت

107هکتار زمین در راستای طرح جوانی جمعیت

فرماندار شهرستان آشتیان گفت: در راستای حمایت از طرح جوانی جمعیت، 107 هکتار از زمین‌های خارج از طرح جامع شهری به مساحت شهر آشتیان افزوده می‌شود.

علی وروانی‌فراهانی، در گفتگو با «دیار آفتاب»؛ پیرامون طرح جوانی جمعیت گفت: قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، براساس اصل ۸۵ قانون اساسی، در یک کمیسیون مشترک بررسی شد و پس از موافقت مجلس، به‌تأیید شورای نگهبان رسید.
وی، افزود: براساس قانون طرح جوانی جمعیت، ستاد ملی جمعیت، به‌ریاست رئیس جمهور، تشکیل شد که ۱۲ وظیفه برای آن تعیین شده است.
فرماندار شهرستان آشتیان، درخصوص وظایف ستاد ملی جمعیت، بیان کرد: تهیه یک برنامه جامع و ایجاد هماهنگی میان نهادهای مرتبط با موضوع جوانی جمعیت و خانواده و نظارت بر نقش آن‌ها، تدوین شاخص‌های ارزیابی و سنجش اقدامات اثربخش و رشد ازدواج و فرزندآوری، به‌تفکیک بخش‌های خانواده، رسانه، سازمان‌های مردم نهاد و دستگاه اجرایی، شرکت‌ها و مؤسسات خصوصی، مدیران و نخبگان، از وظایف ستاد ملی جمعیت است.
وروانی‌فراهانی، اضافه کرد: اهدای سالانه جایزه ملی جوانی جمعیت، پایش زمانی و مکانی مستمر تغییرات جمعیتی در سطوح ملی، استانی و شهرستانی با مشارکت مرکز آمار ایران و پایش جامعه وضعیت سقط جنین در کشور براساس جمع‌بندی گزارش دستگاه‌های ذیربط و پژوهش‌های مرتبط، بخش دیگری از وظایف ستاد ملی جمعیت است.
وی، با بیان اقدامات عمومی لازم، جهت طرح جوانی جمعیت و تشویق به ازدواج و فرزندآوری توسط دولت سیزدهم، عنوان کرد: اعطای وام ۲۲۰ میلیونی به زوجین جوان، واگذاری امتیاز خودرو جهت ثبت‌نام بدون نوبت، اعطای تسهیلات فرزندآوری و تامین هزینه‌های ناباروری زوجین، توسط بیمه سلامت، بخشی از اقدامات عمومی دولت، جهت تسهیل در امر ازدواج و فرزندآوری است.
فرماندار شهرستان آشتیان، پیرامون حمایت از طرح جوانی جمعیت، خاطرنشان کرد: با اقدامات صورت‌گرفته و هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های اجرایی و توافقات مردمی،درجهت گسترش مساحت شهر و رشد جمعی، ۱۰۷ هکتار از زمین‌های خارج از طرح جامع شهری به مساحت شهری آشتیان افزوده می‌شود که از این مقدار ۴۷ هکتار زمین‌های دولتی و ۶۰ هکتار زمین‌های مردمی است.
وروانی‌فراهانی، در خصوص اختصاص زمین‌های مسکونی به زوجین درجهت رشد جمعیت، بیان کرد: با تفکیک شدن زمین‌های اضافه شده به بافت جامع شهری، ۱۸۰۰ قطعه زمین مسکونی، به محدوده شهری آشتیان اضافه می‌شود، که با ساکن شدن دو خانواده در هر قطعه زمین مسکونی، ۳۶۰۰ خانوار در این زمین‌ها سکونت پیدا می‌کنند.
وی، افزود: با اختصاص زمین‌های مسکونی به زوجین، در راستای طرح جوانی جمعیت، قیمت مسکن شکسته می‌شود و روند کاهشی پیدا می‌کند که تلاش هست تا پایان سال جاری، به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از