رسول اکرم (ص‌): کمال عقل پس از ایمان به خدا، مدارا کردن با مردم است به شرط آن که
سه‌شنبه 1402/12/15 Tuesday - 2024 05 March الثلاثاء ، 24 شعبان ، 1445
ساعت
1402-09-13 08:28 شماره خبر : 1849 https://diyareaftab.ir/short/Vp9vQ 0
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) فراهان:

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) فراهان گفت: در سال گذشته برای ۲۰۸ طرح اشتغالزا بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از محل بند «ب تبصره ۱۶» منابع بانکی در راستای توانمند‌سازی مددجویان تحت حمایت و اقشار کم‌درآمد پرداخت شده است.

به گزارش «دیار آفتاب»؛ حافظ‌کمال در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد فراهان گفت: در سال گذشته برای ۲۰۸ طرح اشتغالزا بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از محل بند ب تبصره ۱۶ منابع بانکی در راستای توانمند‌سازی مددجویان تحت حمایت و اقشار کم‌درآمد پرداخت شده است.

وی افزود: این نوع از تسهیلات در قالب قرض‌الحسنه با بازپرداخت هفت ساله اشت، این طرح‌های اشتغالزایی در زمینه کشاورزی، دامپروری، خدمات، حمل و نقل، صنایع دستی و صنعت هستند.

حافظ‌کمال اظهارکرد: با افزایش نظارت، تسهیلات اشتغال پرداختی توسط این نهاد در مسیر واقعی خود هزینه شده است.

رئیس کمیته‌ امداد فراهان با اشاره به برگزاری دورههای مهارت‌آموزی توانمند‌سازی مددجویان گفت: برگزاری دوره‌های مهارت‌آموزی و بهره گیری از مشاوران، سطح آمادگی حرفه‌ای مددجویان متقاضی استفاده از تسهیلات اشتغالزایی را افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به بازدهی بیشتر تسهیلات اشتغالزایی خاطرنشان کرد: هزینه‌کرد تسهیلات اشتغال در زمینه کسب و کارهای خانگی و متناسب با ظرفیت‌های اقتصادی بومی و محلی کمک بسزایی در رشد و آبادانی روستاهای منطقه دارد.
 
انتهای پیام/
اخبار مرتبط
نظرات
آخرین اخبار