رسول اکرم (ص‌): کمال عقل پس از ایمان به خدا، مدارا کردن با مردم است به شرط آن که
یکشنبه 1403/03/27 Sunday - 2024 16 June الأحد ، 10 ذو الحجة ، 1445
ساعت
1402-06-14 10:38 شماره خبر : 44 https://diyareaftab.ir/short/en0KN 0
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی:

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: همایش پیاده‌روی با عنوان «حرم تا حرم» ویژه جاماندگان اربعین حسینی در 17 نقطه استان مرکزی برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام عبدالله واحدی در گفتگو با «دیار آفتاب»؛ با اشاره به اینکه همایش پیاده‌روی با عنوان «حرم تا حرم» ویژه جاماندگان اربعین حسینی در 17 نقطه استان مرکزی برگزار می‌شود، گفت: همایش پیاده‌روی اربعین حسینی در شهرستان اراک از میدان فراهان تا آستان مبارک امامزاده محمد عابد(ع) مشهد میقان، و از روستاهای ضامنجان و عقیل آباد به مقصد آستان مبارک امامزادگان ابوالقاسم و علی(ع) روستای گوار برگزار می‌شود. این آیین معنوی صبح روز چهارشنبه همزمان با اربعین حسینی، با حضور عموم مردم ولایتمدار دیار آفتاب به ویژه هیئات مذهبی، مداحان، روحانیون، مراکز و مؤسسات قرآنی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین اجتماع بزرگ جاماندگان اربعین حسینی در شهرستان تفرش با حضور جاماندگان اربعین حسینی از میدان آزادی به سمت امامزاده محمد(ع) و از روستای فرسمانه به سمت امامزاده حلیمه خاتون(س)، در شهرستان خمین از آستان امامزاده ابوطالب به سمت امامزاده ریحان(ع) و در شهرستان محلات از گلزار شهدا به سمت امامزاده موسی(ع) برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی با بیان اینکه پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در دلیجان، چهارشنبه ۱۵ شهریور ساعت ۸:۳۰ صبح از میدان امام خمینی آغاز می‌شود و پس از راهپیمایی و طی مسیر اعلام شده با اجتماع عظیم جاماندگان به سمت امامزادگان معصوم(ع) ادامه می‌یابد، اظهار کرد: آیین جاماندگان اربعین در شهر نراق به سمت آستان بی‌بی زبیده خاتون(س)، از جاده قتلگاه علی ابن محمدباقر(ع) به سمت قتلگاه علی ابن محمدباقر(ع) و در امامزاده اسحاق جاسب به سمت امامزاده حمزه(ع) کردگان جاسب با حضور پرشور عزاداران و جاماندگان، مداحان و ذاکران اهل‌بیت(ع)، برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: همایش جاماندگان اربعین در شهرستان ساوه از آستان مقدس امامزاده علی‌اصغر(ع) به مقصد امامزاده اسحاق(ع) و در شهرستان فراهان از گلزار شهدا به مقصد امامزاده احمد ابن علی(ع) برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام واحدی خاطرنشان کرد: جاماندگان اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در شهرستان شازند از روستای واشه به سمت امامزاده محمد(ع) حصار و از شازند به سمت آستان مقدس امامزادگان آستانه علوی برگزار می‌شود.

وی گفت: مردم مؤمن و ولایت مدار شهرستان خنداب پیاده‌روی جاماندگان را از شهرستان کمیجان به مقصد امامزاده یحیی(ع) روستای اسفندان و از جاورسیان و خانقاه به سمت امامزاده ابراهیم(ع) نوده برگزار می‌کنند.

حجت‌الاسلام واحدی افزود: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی از کلیه ظرفیت‌های موجود برای خدمات‌رسانی به زائران در مسیر پیاده‌روی استفاده خواهد کرد و برای این منظور تمهیدات لازم برای برپایی ایستگاه‌های صلواتی و سایر خدمات اتخاذشده است.

وی ادامه داد: با مشارکت سازمان‌های مختلف از جمله فراجا، تمهیدات امنیتی و ایمنی و پشتیبانی‌های لازم انجام می‌شود.

 

اخبار مرتبط
نظرات
آخرین اخبار