رسول اکرم (ص‌): کمال عقل پس از ایمان به خدا، مدارا کردن با مردم است به شرط آن که
دوشنبه 1403/02/03 Monday - 2024 22 April الاثنين ، 13 شوّال ، 1445
ساعت
1402-12-13 17:16 شماره خبر : 3766 https://diyareaftab.ir/short/enl0v 0
منتخب مردم اراک، خنداب و کمیجان:

منتخب مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس گفت: امروز فضای استان به سمت فضای همدلی و حل مشکل خواهد رفت و مطالبات مردم اجازه آزمون و خطا نمیدهد و لازم است که علمی قدم برداشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیار آفتاب؛ سید محمد جمالیان امروز در حاشیه برگزاری همایش نشست هم اندیشی بررسی هوای کلان شهر اراک ضمن تشکر از حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و قدردانی از اعتماد این عزیزان، گفت: محور توسعه شهری سه ضلع دارد که شامل مسئولین اجرایی، صنعت و تولید و جامعه دانشگاهی می‌باشد لذا برای رسیدن به اهداف والا در مسیر روبرو نیازمند هم سو شدن این سه ضلع باهم می‌باشیم.

وی افزود: امروز امکان اتصال حلقه‌های زنجیر بیشتر می‌باشد و لازمه این اتصال همکاری همه جانبه اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه‌های استان، دانشجویان، شورای شهر، سازمان محیط زیست و سایر عوامل مربوطه است چرا که اگر قرار است به عنوان یک هیات علمی از پشت تریبون حرفی به مرحله عمل برسد، نیازمند پشتوانه می‌باشد و می‌بایست کلیه حلقه‌های زنجیر با هم همکاری کنند.

 

جمالیان تاکید کرد: حضور دو عضو هیات علمی به عنوان نماینده منتخب مردم در حوزه انتخابیه اراک، خنداب و کمیجان فرصت استثنائی می‌باشد، لذا اگر جامعه دانشگاهی نتواند پاسخ اعتماد مردم را بدهد بی‌شک ناامیدی در فضای شهر حاکم خواهد شد.

 

وی ضمن تاکید بر ۱۲ سال کار اجرایی خود، خاطر نشان کرد: در زمان ریاست دانشگاه علوم پزشکی اراک یک پروژه تحقیقاتی در مورد آلودگی هوای شهر اراک با مبنای علمی با همکاری دانشگاه تهران آماده شد و با وجود برگزاری جلسات متعدد و پیگیری‌های مستمر به دلایلی موفق به اجرای آن نشدیم اما امروز شاید این فرصت پیش آمده که سه ضلع مثلث را به هم نزدیک و پس از آن شاهد اجرای این طرح و اتفاقات عالی باشیم.

 

وی خاطر نشان کرد: بی‌شک تا زمانیکه آلاینده‌ها شناخته نشوند و سهم هر صنعت در آلاینده مشخص نباشد هیچ گام بلند و موفقی برداشته نخواهد شد از این رو باید با مبنای علم قدم برداشت که تنها راه هموار کردن این مسیر است.

 

جمالیان تاکید کرد: متاسفانه ارتباطات دانشگاهی از لحاظ علمی کمی ضعیف است لذا برگزاری چنین همایش‌هایی می‌تواند نقطهٔ شروع یک مسیر عالی باشد

وی در ادامه ضمن حمایت کامل خود و آقای دکتر ابراهیمی در بحث بودجه و اجرای رفع معضل آلودگی هوا گفت: امروز فضای استان به سمت فضای همدلی و حل مشکل خواهد رفت و مطالبات مردم اجازه آزمون و خطا نمی‌دهد و لازم است که علمی قدم برداشت.

اخبار مرتبط
نظرات
آخرین اخبار