رسول اکرم (ص‌): کمال عقل پس از ایمان به خدا، مدارا کردن با مردم است به شرط آن که
شنبه 1403/02/29 Saturday - 2024 18 May السبت ، 10 ذو القعدة ، 1445
ساعت
1402-06-27 11:59 شماره خبر : 214 https://diyareaftab.ir/short/NKaKe 0
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس:

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه منتظر توضیحات اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان درباره پرداخت‌های نامتعارف هستیم، گفت: متاسفانه فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان تمام شدنی نیست.

به گزارش «دیار آفتاب»؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان با انتشار خبر پرداخت نامتعارف به یکی از معاونانش واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشت و بلافاصله به دستور وزیر آموزش و پرورش معاون این صندوق از کار برکنار شد.

با این حال اما به نظر می‌رسد فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان عزمی جدی‌تر می‌طلبد، عزمی که بتواند ساختار این صندوق را به نفع فرهنگیان دچار تحول کند.

احمد حسین فلاحی، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا در این باره گفت: متاسفانه فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان تمام شدنی نیست.

وی با اشاره به اینکه وضعیت صندوق‌های اقتصادی در کشور به یک قصه پر غصه تبدیل شده است، ادامه داد: هر بار که خبری از پرداخت‌های نامتعارف در یکی از این صندوق‌ها منتشر می‌شود، لطمه به اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی می‌خورد.

وی با بیان اینکه متاسفانه جلسه هفته گذشته کمیسیون آموزش با اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان لغو شد، عنوان کرد: احتمالا این جلسه برای شنیدن توضیحات اعضای صندوق درباره پرداخت‌های نامتعارف هفته آینده برگزار شود.

نماینده مردم همدان در مجلس با اشاره به سرفصل‌های احتمالی که قرار است در نشست با اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان مورد بررسی قرار گیرد، تاکید کرد: مجلس درخواست اصلاح اساسنامه این صندوق را دارد که به طور جدی آن را دنبال خواهد کرد.

فلاحی ادامه داد: همچنین موضوع پرداخت مطالبات از سوی صندوق و نیز توضیح درباره پرداختی‌های نامتعارف که اخیرا صورت گرفته در دستور کار نشست اعضای کمیسیون با اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اینکه برخورد با فساد در هر سطحی وظیفه ذاتی قوه قضائیه است، خاطرنشان کرد: قوه قضائیه باید با قاطعیت با فساد در بخش‌های مختلف برخورد کند تا از هرگونه دست اندازی در بیت المال و اموال مردم جلوگیری به عمل آید.

اخبار مرتبط
نظرات
آخرین اخبار