حالت تاریک
  • سه‌شنبه, 1402/09/14 شمسی | 2023/12/05 میلادی
نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس:

حضرت زینب(س) الگوی پرستاران است

حضرت زینب(س) الگوی پرستاران است

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: پرستاران ما هم اکنون جهادگونه و ایثارگرانه در عرصه پرستاری از بیماران زحمت می‌کشند و الگوی آن‌ها حضرت زینب(س) است.

به گزارش «دیار آفتاب»؛ حجت‌الاسلام محمد سبزی در گفتگو با خبرنگار نار خبر؛ ضمن تبریک میلاد حضرت زینب(س) بانوی صبر و مقاومت و تبریک روز پرستار، گفت: حضرت زینب(س) اسوه صبر و استقامت است، وی در زندگی با برکت خودشان همواره پرستاری می‌کردند، در چهار سالگی مادرشان حضرت فاطمه زهرا(س) شهید شدند و از امام حسن(ع) و امام حسین(ع) پرستاری کردند و امورات خانه را بر عهده گرفتند.

وی گفت: واقعه عاشورا اوج پرستاری حضرت زینب(س) بود، ایشان از فرزندان و اسرای دشت کربلا پرستاری کردند و همچنین امام سجاد(ع) پرستاری کردند و اینکه روز ولادت این بانوی بزرگوار را روز پرستار نام‌گذاری کردند به‌جا و شایسته است.

حضرت زینب (س) الگوی عفت و تقوا به شمار می‌رفت و این رسالت را به حکم شرع و وظیفه بر عهده گرفت. در ایجاد تاریخ اسلام نقش‌های زیاد و تأثیرگذاری را داشته و هدف والای سالار شهیدان را تمام و کمال اجرا کرد.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مهمترین نکات اخلاقی در بررسی جریان کربلا، اهتمام حضرت زینب(س) به حفظ حجاب و عفت است، این بانوی بزرگوار در هیچ مکانی حیا و حجاب خویش را ترک نکرد و این پیام مهمی برای زنان و دختران مؤمنه دارد که حتی در سخت‌ترین شرایط نیز حضرت زینب(س) از بصیرت دینی غفلت نکرده است.

وی ضمن تقدیر از زحمات پرستاران بیان کرد: پرستاران ما هم اکنون جهادگونه و ایثارگرانه در عرصه پرستاری از بیماران زحمت می‌کشند و الگوی آن‌ها حضرت زینب(س) است.

این نماینده مجلس یادآور شد: پرستاران افرادی هستند که نه تنها از لحاظ درمانی به بیماران خدمات‌رسانی می‌کنند بلکه با صبر و دلداری از لحاظ روحی نیز دردها و غم‌های بیماران را کم می‌کنند.

سبزی گفت: همان گونه که رزمندگان اسلام هشت سال با دشمنان جنگیدند، پرستاران نیز در حفظ سلامت مردم نقش برجسته‌ای دارند و نمونه بارز آن دفاع پرستاران در بحث کرونا بود که خدمات شایانی را به مردم به ویژه بیماران کرونایی ارائه دادند و با حضور در میدان نبرد با ویروس کرونا از جانشان مایه گذاشتند و ایثار کردند.

وی در پایان گفت: ازآنجا که حوزه پرستاری با توجه به شرایط سخت کاری نیاز به توجه و حمایت بسیاری دارد، از دولت و مجلس خواستار این هستیم که از پرستاران حمایت‌های لازم را به عمل آوردند.

انتهای پیام /

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از