رسول اکرم (ص‌): کمال عقل پس از ایمان به خدا، مدارا کردن با مردم است به شرط آن که
دوشنبه 1403/02/31 Monday - 2024 20 May الاثنين ، 12 ذو القعدة ، 1445
ساعت
1403-01-13 13:29 شماره خبر : 4353 https://diyareaftab.ir/short/4aoBq 0

هزاران نفر از کاربران فضای مجازی نسبت به حکم دادگاه سرهنگ جوانمردی اعتراض کردند.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی «دیار آفتاب»؛ انتشار خبر تایید حکم اعدام سرهنگ جعفر جوانمردی فرمانده انتظامی بندرانزلی موجی از اعتراض کاربران فضای مجازی را به دنبال داشت.  

ثبت دهها پویش، هزاران کامنت و دهها هزار امضا در سامانه «فارس من» فقط بخشی از حمایت‌ها از فرمانده سابق انتظامی بندرانزلی است.

در یکی از پویش‌ها که در کمتر از ۲۴ ساعت به بیش از ۱۵ هزار امضا رسیده، کاربران از مسئولین دستگاه قضایی خواسته‌اند نسبت به صدور این حکم تجدید نظر کنند.  

سید جعفر جوانمردی در اغتشاشات سال گذشته در حین ماموریت به دلیل شلیک گلوله‌ای ساچمه‌ای که منجر به کشته شدن فردی به نام مهران سماک شد، با تشخیص دادگاه به جرم قتل عمد به قصاص محکوم شد.

بسیاری معتقدند با توجه به اینکه این حادثه در حین ماموریت پلیس و در هنگام اغتشاشات اتفاق افتاده، حکمی سختگیرانه توسط قاضی صادر شده و عملا این موضوع منجر به تضعیف پلیس خواهد شد.

در همین رابطه با پیگیری از مسئولین قوه قضائیه مشخص شد این حکم قطعی نیست و به علت نقص‌های متعدد قرار است مجدداً پرونده بررسی شود.  

مسئولین قوه قضائیه اطمینان دادند که حکم صادره در حال حاضر قابلیت اجرا ندارد و با تکمیل پرونده باید بررسی‌های جامع‌تری نسبت به آن صورت بگیرد.

فارس

انتهای خبر/

اخبار مرتبط
نظرات
آخرین اخبار